The forums are closed as we are moving all discussions into Discord.

Join our Discord server by following this link.

Превод на български език (Bulgarian Translation)

Help us with translating Spellweaver in your language!

Re: Превод на български език (Bulgarian Translation)

Postby Brightblade » Mon Nov 16, 2015 10:24 pm

Категорично искам да видя бългаска версия внедрена в играта!

Изпепелявам ми харесва! Разбира се, всяко ваше предложение трябва да бъде приложено, защото (естествено) играта си е ваша и трябва най-добре да се чувствате с превода!

Като цяло почти всичко е готово като основен (първичен) превод, предполагам, че до края на седмицата ще успея да отметна всичко, като след това ще има минимум един прочит с редакция. На едно място някъде към 3/4 при "надписите" има една поредица с вашите имена, за която ми се струва, че е най-редно вие да ги въведете, както и тук-таме има някой и друг ред, при който поради твърде много скрипт не съм сигурен как трябва да бъде пренесен.
Има и някои места, където с целта да бъда хем достатъчно ясен, хем достатъчно изчерпателен, съм получил доста дълги изречения. Надявам се да не създадат проблем, също така и да могат да бъдат подходящо редуцирани при редакцията.

Освен тези неща, аз лично съм много доволен от това как се очертава българската версия и смятам, че ще има оригинално и атрактивно звучене!
Brightblade

Postby ivko » Tue Nov 17, 2015 10:40 am

Окей, ще си въведем имената.

Колкото до скриптовете, всичко оградено в {такива скоби} или <такива скоби> трябва да остане както си е. В някои текстове дори не остава нищо за превод.
Your friendly Spellweaver lead, programmer, designer... you name it!
ivko

Postby Brightblade » Wed Nov 25, 2015 8:14 pm

Струва ми се, би могло да се каже, че основната част от работата е готова! Остава прочит и редакция. Не мога да не отбележа, че съм въодушевен за преводите на толкова езици, а още повече и на български (не зависимо от по-малобройната потенциална публика, по-скоро от сантимент)! :)
Brightblade

Postby ivko » Fri Nov 27, 2015 9:10 pm

Супер, това е страхотно!

Ние за съжаление ще сме ужасно заети до релийса през януари, и решихме да отложим локализираните версии за веднага след това. Така че има още два месеца за евентуални корекции.

Благодаря за помощта!
ivko

Postby Brightblade » Sat Nov 28, 2015 8:57 pm

Ще стискам палци всичко да върви гладко за релийса! Дано има летящ старт! А междувременно, когато мога, ще прехвърлям нещата от превода, за да са изгладени когато стане време.

Успех!
Brightblade

Postby ivko » Mon Nov 30, 2015 12:49 pm

Благодарности :)
ivko

Postby Brightblade » Mon Mar 14, 2016 10:17 pm

Здравейте, как върви? Всеки случай, дано върви добре! Не съм писал скоро, пък и нямах възможност да си редактирам нещата, защото съм доста ангажиран на работа... Сега видях и новите текстове, дано имам достатъчно време поне да ги прехвърля, а и дано да са достатъчно подходящи, защото наистина ми се ще да видя някой хубав ден играта и на родния език, заслужава си всеки един превод и всеки нов запален последовател! ;)
Brightblade

Postby ivko » Tue Mar 15, 2016 8:42 am

Здравей,

Аз помолих един приятел да прехвърли текстовете и мисля че до другата седмица ще ги видим в играта. Налага се да им минем една редакция - някои думички като "селение" са прекалено странни, и за много неща преводите са прекалено дълги, за да се съберат в мястото, което име отредено.

Ще станат нещата, и супер много благодаря за помощта. Може и да се наложи да поредактираме (надявам се да нямаш нищо против), но без теб нямаше да станат нещата!

Поздрави!
ivko

Postby Brightblade » Wed Mar 16, 2016 10:54 pm

Оставаше и да имам нещо против :D играта си е ваша, просто се радвам, че преводът е в полза, това едно, а друго, че малко ме е яд, че нямах време да направя сериозна редакция, точно върху тези неща. има места в които съм се разпилял или пък съм се престарал с желанието си да придам някакво по-"лирично" звучене :) ... Може пък утре да имам малко време и да захвана някои от новите текстове :)
Brightblade

Postby Kr1far » Sat Jul 30, 2016 7:05 pm

Какво се случва с превода на български език? Предполагам е отложен, заради не многото българи в играта, но все пак можем ли да го очакваме в близкото бъдеще?
Kr1far

PreviousNext

Return to Community Translation