The forums are closed as we are moving all discussions into Discord.

Join our Discord server by following this link.

Превод на български език (Bulgarian Translation)

Help us with translating Spellweaver in your language!

Превод на български език (Bulgarian Translation)

Postby ivko » Mon Oct 05, 2015 10:45 am

Brightblade, засега ти си единствения желаещ тук, ако не броим членовете на екипа. Можем да си дискутираме на български, отдолу съм копирал нещата на английски от другите теми, за да не губя повече време (времето ми е скъпо...)

The translation will go through the following phases:

Week 1 (ends Oct 11th) - core game terms translation (150-160 terms)
Week 2-4 (ends Nov 1st) - game texts translation (about 13,000 words)
Week 5-6 (ends Nov 15th) - proofreading
Week 7-8 (ends Nov 29th) - translation and proofreading of any updated / new texts (2-3,000 words), testing in-game

Brightblade, since you are the only person for Buglarian, you can just start with translating the game terms here:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mdnbbY545cQgrDaZ_jgbujulQ5vwNH_lM95rEJbZXqA/edit?usp=sharing

NOTES ON TERMS TRANSLATION wrote:
We are looking for the best translation of each core game term. Do use terms the players are familiar with from other games, but please avoid names of abilities/mechanics that match the ones in Magic the Gathering or other TCGs (except for exhaust/ready), if possible.

In English creature abilities such as Flying, Swift, Unstoppable, Deadly, etc. use adjectives. Then, on the cards you will see phrases such as "<name> is Swift this turn". You need to decide whether that's the best approach for Malay. If not, you can use nouns, and then these phrases will be translated as "<name> has Swiftness this turn".

Lastly, the length in characters of the translated texts does matter. We're still looking for a good-sounding translation, and prefer to not lose quality due to text size constraints, but where possible, use shorter translations.

Have fun :)
Your friendly Spellweaver lead, programmer, designer... you name it!
ivko

Re: Превод на български език (Bulgarian Translation)

Postby Kr1far » Mon Oct 05, 2015 6:30 pm

Много бих се радвал, ако играта се преведе и на български език! За съжаление английския не ми е достатъчно добър за да превеждам, но се надявам да се получи качествен превод.
Kr1far

Postby ivko » Tue Oct 06, 2015 7:20 am

Ще се постараем :) Ние от екипа също имаме огромно желание играта да съществува и на български.
ivko

Postby Brightblade » Sat Oct 31, 2015 8:38 pm

Уау, да му се невиди, никъде не ми излезе едно известие, та чак сега видях темата, ще проуча по-подробно и ще се постарая, но до края на идната седмица ще бъхтя здраво за държавен изпит. Дано наистина успея да помогна!

П.П. Във всеки случай, продължавайте все така с добрата работа!
П.П.П Имах малко свободно време и нахвърлих пъвият раздел с основните термини, дано са сполучливи, на някои места съм оставил по няколко варианта, защото нямам представа кое би било най-сполучливо в контекста на обяснителен текст в реална ситуация.

П.П. на П.П.
Относно "Zzz" уменията, дали ще е удачно да бъдат "Хрр" както при хъркане. Разбирам, че звучи изключително несериозно. :D :D
Brightblade

Postby ivko » Sun Nov 01, 2015 4:38 pm

Хей, а аз се чудех къде изчезна :)

Както и да е, относно Zzz - това няма нужда да се превежда, няма и как. Символите Z са картинки и ще излизат по същия начин на всички езици.
ivko

Postby Brightblade » Sun Nov 01, 2015 8:46 pm

Къде ли... в дън гори университетски... :cry:

Жалко за Zzz...

Към момента имена и специфични описателни прилагателни към имената са най-трудни за превод, не съм сигурен, че за някои изобщо изобщо има достатъчно пряк удобен превод, но ще стане!

Ако и когато имате време да хвърлите един бегъл поглед, споделете някакви впечатления, за да знам дали съм на прав път!
Brightblade

Postby Brightblade » Sat Nov 07, 2015 12:09 pm

:)
Last edited by Brightblade on Sun Nov 08, 2015 10:30 am, edited 1 time in total.
Brightblade

Postby ivko » Sat Nov 07, 2015 12:51 pm

Супер :) Но работата е за поне седмица, професионалните преводачи правят около 2-3000 думи на ден.

Успех, ще погледна утре по някое време как върви!
ivko

Postby ivko » Mon Nov 09, 2015 4:23 pm

Страхотно, супер много неща си превел!

Нямах време да погледна подробно, но ще го направя в скоро време и ще пиша коментари.
ivko

Postby ivko » Mon Nov 16, 2015 9:57 pm

Съжалявам, че не съм погледнал още нещата подробно, напоследък имаме дооста работа. Със сигурност ще използваме това, което си направил, и се надявам да си наоколо след нова година, когато вероятно ще внедряваме превода в играта.

Засега имам само едно предложение - "изпепелявам" за "decay". Не е много буквално, но няма и нужда да е, а според мен звучи добре :)

Поздрави!
ivko

Next

Return to Community Translation