The forums are closed as we are moving all discussions into Discord.

Join our Discord server by following this link.

Kilka pytan

Our Polish language forum

Moderator: Ravignir

Kilka pytan

Postby M0rw47h » Tue Mar 08, 2016 11:06 am

Wlasnie sobie zainstalowalem Spellweavera i tenze spodobal mi sie bardzo, w sumie bardziej od DoC-a w jego najlepszej kondycji. Pewnie "zainwestuje" te marne 55 EU na start i chcialbym zapytac o kilka rzeczy, a wszystkie zwiazane z mana base...

1. Gra jest bardzo zblizona do MTG, wiec mysle ze smialo mozemy trzymac sie terminologii flood/screw. Jak duzo Shrine'ow nalezy grac w roznego typu konstrukcjach, zeby uniknac flood/screw? Wiecej niz w MTG ze wzgledu na cantrip w wypadku +mana na normalnych Shrine'ach, czy mniej ze wzgledu na mozliwosc szukania offeringiem?

2. Ile sztuk gracie Shrine'ow z efektami (np. Cathedral of the Night, czy Sanctum of the Void)? 2-3 zaleznie od Shrine'a ze wzgledu na mozliwosc cyclowania ich offeringiem?

3. Jak stabilne sa 3 kolorowe konstrukcje? Mozliwosc szukania many offeringiem powinna bardzo ulatwiac budowanie takich talii.

4. Zalozmy, ze gram fioletowo-czerwonym (domination-rage?) aggro, czy ze wzgledu na offering warto jest rozwazac granie bohaterem innego koloru dla ability? Np. Ne'eva dla opcjonalnego Swifta przy 3 Shrine'ach tego koloru, skoro mozemy je zawsze przecyclowac na +mane i karte oraz szukac ich offeringiem dla zdolnosci kiedy ta jest nam potrzebna?

Z powazaniem,
~L4m4B4l0n1k
Image
IGN: Morwath
known also as L4m4B4l0n1k
M0rw47h

Re: Kilka pytan

Postby Lorenthiel » Tue Mar 08, 2016 11:23 am

M0rw47h wrote:Wlasnie sobie zainstalowalem Spellweavera i tenze spodobal mi sie bardzo, w sumie bardziej od DoC-a w jego najlepszej kondycji. Pewnie "zainwestuje" te marne 55 EU na start i chcialbym zapytac o kilka rzeczy, a wszystkie zwiazane z mana base...

1. Gra jest bardzo zblizona do MTG, wiec mysle ze smialo mozemy trzymac sie terminologii flood/screw. Jak duzo Shrine'ow nalezy grac w roznego typu konstrukcjach, zeby uniknac flood/screw? Wiecej niz w MTG ze wzgledu na cantrip w wypadku +mana na normalnych Shrine'ach, czy mniej ze wzgledu na mozliwosc szukania offeringiem?

2. Ile sztuk gracie Shrine'ow z efektami (np. Cathedral of the Night, czy Sanctum of the Void)? 2-3 zaleznie od Shrine'a ze wzgledu na mozliwosc cyclowania ich offeringiem?

3. Jak stabilne sa 3 kolorowe konstrukcje? Mozliwosc szukania many offeringiem powinna bardzo ulatwiac budowanie takich talii.

4. Zalozmy, ze gram fioletowo-czerwonym (domination-rage?) aggro, czy ze wzgledu na offering warto jest rozwazac granie bohaterem innego koloru dla ability? Np. Ne'eva dla opcjonalnego Swifta przy 3 Shrine'ach tego koloru, skoro mozemy je zawsze przecyclowac na +mane i karte oraz szukac ich offeringiem dla zdolnosci kiedy ta jest nam potrzebna?

Z powazaniem,
~L4m4B4l0n1k

1. W tym momencie najbardziej odpowiednią ilością shrinów jest liczba 20. Czasem grane jest 19, przy dodatkowych możliwościach drawu jak na przyklad Nienna, która może dobrać bardzo dużą ilość kart z talii. Widziałem talie z 18 shrinami, ale moim zdaniem to już zdecydowanie za mało. Przy 20 shrinach masz okolo 90%, że uda Ci się trafić shrine w DO.

2. Staram się grać nie więcej niż 5 skill shrinów w decku (choć 5 to tez już trochę dużo), gdyż ograniczają mocno draw. Jeśli deck ma troche drawu to można grać 5 i jakoś dawać radę, ale jeśli deck nie ma drawu, to polacałbym grać z 3 skill shriny, bo w tym przypadku draw jest bardzo ważny.

3. 3-kolorowe talie jak narazie nie są zbyt kosystentne, owszem pojawiają się, ale bardziej z kartą Obelisk of Unity, gdzie daje Ci mozliwość zamiany aspektu wisdom na inny dowolny. Na rankedy 3-kolorowych talii bym nie polecał, bo to jest dość łatwe obniżanie swojego win ratio (nawet przy bardzo dobrej grze) o możliwość nietrafienia właściwego shrina. W następnym sezonie (czyli od września około) podobno mają wejść multiaspektowe shriny. Myślę, że wtedy sytuacja troszkę się zmieni.

4. Widziałem już takie konstrukcje, ale tutaj pojawia się pytanie, czy to będzie konsystentny deck? Dodajac shriny innych aspektów zmiejszasz szanse na dobranie właściwych shrinów na rece startowej/wybierania ich z DO. Osobiście wiem, że takie decki były granie, aczkolwiek nie na ladderze. Pytanie czy napewno warto splashować hero ability kosztem konsystencji decku?
Twitch: twitch.tv/lorenthiel_

Image

In game achievements:
1st place in MC#2, MC#9
3rd in MC#3, MC#5
1st in Asperia Cup Invitational
Multiple TOP10
Lorenthiel

Postby M0rw47h » Tue Mar 08, 2016 9:41 pm

Jakies sugestie wzgledem sredniej kosztu (many) i wymagan (lvlu) w celu zachowania plynnosci decku?
Image
M0rw47h

Postby Rimuel » Tue Mar 08, 2016 10:05 pm

M0rw47h wrote:Jakies sugestie wzgledem sredniej kosztu (many) i wymagan (lvlu) w celu zachowania plynnosci decku?

wszytko zależy od tego jak grasz
taliami ofensywnymi i średnio ofensywnymi gra się zwykle na 3 poziomy, na przykład mono rage, zeby być w stanie grać feniksy i dragonfire,
nefaros corruption jest troszkę mniej ofensywny na początku niż rage, ale troszkę później nadrabia to 3 levelowymi sukkubami

Ogólnie zasada jest taka, żeby na troszkę późniejszą grę mieć jakiegoś asa w rękawie, nawet jak grasz ofensywnie dlatego dragonfire, feniksy raczej w każdym mono rage są. 4 levele to już raczej kontrolne decki, gdzie zwykle się gra na 2 kolory. 4 poziomy pozwalaja grać naprawdę potężne kreatury i czary jak na przykład smok, karthas, silencer czy grand reunion. Karty te jednak wymagają late game'a czyli gra się je jak już kontrolujesz pole bitwy (przynajmniej w miarę), krótko mówiąc trzeba dożyć, żeby je zagrać, dlatego raczej nie są grane w taliach gdzie chcesz gościa wykończyć w 5 tur.
Jeśli chodzi o manę to ogółem w taliach ofensywnych spamujesz tanie karty jak elfy czy gobliny, więc musisz mieć ich dużo , żeby mieć pewność ze w pierwszyznach turach uda Ci się je zagrać. W taliach kontrolnych natomiast raczej zwracasz uwagę na karty, które zapewniają kontrolę pola bitwy jak asasyn, mutant (chociaż często grany też w taliach ofensywnych, bo obecnie jest wręcz genialna kartą), cataclysm, liblary guards (więcej kart w ręce to większy potencjał kontrolny, a do tago 2/3 to fajny bloker), harpie itd. Raczej nie daje się w takich deckach goblinów, elfów, bo to karty które nadaja sie tylko do bicia bohatera, wielkiej kontroli nad polem bitwy nie zapewnią.

Ogółem dość ważną rzeczą jest, aby ustalić sobie jaki kolor grasz najpierw, czyli, który kolor jest twoim pierwszorzędnym, a który drugorzędnym, bo to bardzo psuje konsystencję, dlatego przykładowo grasz corr/nat to sobie ustalasz, ze we wczesnej grze grasz zombiaki/mesmerizin spirits, a z natury potem używasz genialnych czarów jak landslide dla lepszej kontroli, żeby nie było tak, ze masz spamować elfami i zombiakami jednocześnie.
Rimuel

Postby M0rw47h » Wed Mar 09, 2016 11:27 am

@Rimuel, mi chodzilo o cos zupelnie innego. Bardziej o sredni koszt kart i srednie wymagania, czyli np. 30% req mana 1, lvl 1 etc.
Image
M0rw47h

Postby Rimuel » Wed Mar 09, 2016 1:08 pm

M0rw47h wrote:@Rimuel, mi chodzilo o cos zupelnie innego. Bardziej o sredni koszt kart i srednie wymagania, czyli np. 30% req mana 1, lvl 1 etc.

hmm takie statystki ciężko określić, bo zależnie od taktyki decku to się zmienia
jeśli grasz ofensywnie to dodajesz full tanich po 1/2 mana jeden level (rage, nature), a następnie troszkę droższych kart i czarów
w każdym decku takie statystki wyglądają inaczej, dlatego nie da się ściśle określić że 30% 1 mana, potem 30% 2 mana, 20% 3 mana/2 level, 20% 4 mana i więcej leveli
po prostu jak grasz ofensywnie to idzie to do dolnej granicy żeby mieć 50% nawet kart po 1-2 mana, 1 level, natomiast jak chcesz troszkę bardziej pokontrolować to idzie to w górę i wtedy kart po 1 mana czasami wcale się nie daje.
Ale dla każdego decku ten rozkład wygląda inaczej i trzeba to raczej robić na wyczucie.
Rimuel

Postby M0rw47h » Wed Mar 09, 2016 9:05 pm

A co mi powiecie o Life deckach opartych na Word of Grace? Sprawiaja wrazenia majacych potencjal ala OTK w DoCu.
Image
M0rw47h

Postby Lorenthiel » Wed Mar 09, 2016 9:06 pm

M0rw47h wrote:A co mi powiecie o Life deckach opartych na Word of Grace? Sprawiaja wrazenia majacych potencjal ala OTK w DoCu.

Tak istnieje One Turn Heal, deck napewno jest grywalny ;)
Twitch: twitch.tv/lorenthiel_

Image

In game achievements:
1st place in MC#2, MC#9
3rd in MC#3, MC#5
1st in Asperia Cup Invitational
Multiple TOP10
Lorenthiel

Return to Polski